Politika

Orban o Dodiku: “Preživio je sve i zaslužuje najveću titulu”

Premijer Mađarske Viktor Orban izjavio je da je lider SNSD-a Milorad Dodik zaslužio “najveću titulu”, ističući da je uspio izdržati brojne političke pritiske i izazove.

Govoreći na Konferenciji konzervativne političke akcije (CPAC) u Budimpešti, Orban je pohvalio Dodika, naglašavajući da bi mnoge države teško podnijele ono kroz šta je on prošao.

– Vjerujte, mi bismo doživjeli kolaps da smo preživjeli samo pola onoga što je preživio Dodik. Ali on je uspio i hvala mu što je danas s nama – rekao je Orban.

Konferencija u Budimpešti okupila političke lidere

Na skupu u Budimpešti, pored Orbana i Dodika, učestvuju i brojni politički zvaničnici i gosti iz različitih zemalja.

Među učesnicima su i premijer Gruzije Irakli Kobahidze, češki političar Andrej Babiš, kao i ministar vanjskih poslova Mađarske Peter Sijarto i šef kabineta premijera Gergelj Guljaš.

Planirana su i obraćanja predstavnika organizatora, uključujući Mikloša Santa i predsjednika CPAC fondacije Meta Šlapa, kao i američkog političkog komentatora Dejva Rubina.

Poruke sa skupa

Konferencija u Budimpešti okupila je predstavnike konzervativnih političkih krugova, a izjave Viktora Orbana izazvale su pažnju javnosti, posebno u kontekstu regionalnih i međunarodnih političkih odnosa.

Dario Milanović

Dario Milanović diplomirani je novinar i urednik portala Aktuelne.com s dugogodišnjim iskustvom u praćenju aktualnih političkih, društvenih i gospodarskih tema. Tijekom karijere surađivao je s brojnim medijima te se specijalizirao za analizu događaja koji utječu na svakodnevni život građana. U svom radu naglasak stavlja na točnost, objektivnost i jasno predstavljanje informacija, s ciljem pružanja vjerodostojnog i kvalitetnog sadržaja čitateljima portala Aktuelne.com.

Povezani članci

Odgovori

Back to top button