Naknada za štete od poplava u BiH: Oštećenom za uništenu kuću uplaćeno samo 60 maraka

Grad Mostar uplatio je 60 KM na osnovu elementarnih nepogoda za objekt pogođen poplavama u oktobru ove godine na području Drežnice.
Kako nam je potvrdio oštećeni građanin, radi se o objektu u kojem je u poplavi uništeno prizemlje i kat sa šest prostorija te kako je nevjerojatno da je šteta procijenjena na taj iznos.
Podsjetimo, na sjednici Gradskog vijeća na kojem se raspravljalo o štetama na mostarskom području, Grad Mostar je procijenio da je šteta 3,3 miliona KM. – Pročitajte više na:
Međutim, federalna je procjena da se radi o 5,1 miliona KM. No, odgovoreno je da je povjerenstvo obišlo svaki objekt tako da je podatak o 3 miliona tačan. Oštećeni građanin, čiji su podaci poznati redakciji Bljeska, kaže kako nije imao uvid u dokumentaciju o procjeni štete jer nije bio tu dok se ona radila te da mu je uvid u dokumentaciju odbijen i naglašava kako mu nije do novca. ‘
‘Svu razliku u procjeni, ako do nje dođe, poklonit ću nekome kome je potrebitije. Želim samo da javnost zna kako se nadoknada štete provodi”, rekao je za Bljesak.
OZBILJNE TVRDNJE: HDZ iznio podatke koji bi mogli pojačati sukob sa SDP-om i Možemo!
2
ZABRINJAVAJUĆA STATISTIKA ZA GRAĐANE HRVATSKE: “Za 100 eura gotovo ništa”, evo što pokazuju podaci
3
STIGLI REZULTATI: JE LI PLENKOVIĆ U PRAVU? “U Hrvatskoj se bolje živi otkako sam premijer”, pogledajte što pokazuju podaci



