Ferrari Rame Isaka zapalio mreže: “Svaka čast ministre”

Objava federalnog ministra unutrašnjih poslova Rame Isaka, u kojoj se vidi luksuzni crveni Ferrari, izazvala je veliku pažnju na društvenim mrežama i pokrenula brojne komentare građana.
Na snimku se vidi Ferrari parkiran ispred autokuće, dok u pozadini svira popularna pjesma „Svijet voli pobjednike“ grupe Colonia. Upravo su stihovi ove pjesme, koji govore o uspjehu i pobjednicima, privukli posebnu pažnju korisnika društvenih mreža.
Mnogi su ovaj video protumačili kao simboličnu poruku, dok su drugi pokrenuli raspravu o tome da li je primjereno da političari javno pokazuju luksuz.
U komentarima su se pojavila podijeljena mišljenja. Dok jedni smatraju da u tome nema ništa sporno, drugi kritikuju ovakav potez ministra.
Jedan korisnik društvenih mreža napisao je da je Ramo Isak „jedan od rijetkih političara koji je u politiku ušao sa novcem, a ne bez novca kao većina“, čime je stao u odbranu ministra.
POLITIČKI KAOS DOŠAO DO ERUPCIJE: Benčić odgovorila na HDZ-ov video, Plenković je oštro napao, a nije ostao dužan ni Milanoviću!
2
Penava žestoko napao Orešković: “O čemu priča gospoda? Ne zna ništa…”
3
Žestoka rasprava u Saboru, pale teške riječi: “Brinete za branitelje, a zabranjujete da se pjeva ‘Bojna Čavoglave'”, pogledajte kako je tekla rasprava
S druge strane, pojedini građani smatraju da takve objave nisu primjerene za nekoga ko obavlja javnu funkciju.
„Potpuno je nebitno čije je auto i koliko vrijedi, ali ovaj primitivizam ‘ministarski’ je nevjerovatan“, naveo je jedan od komentatora.
Bilo je i onih koji su pohvalili izbor automobila i uputili čestitke ministru.
„Svaka čast Ramo, odličan izbor automobila“, napisao je jedan korisnik.
Ipak, dio javnosti otvorio je i pitanje porijekla novca i luksuza koji pojedini političari pokazuju na društvenim mrežama, zbog čega je ova objava izazvala veliku raspravu među građanima.



