
Predstavnici HDZ-a na konferenciji za novinare odbacili su optužbe SDP-a i stranke Možemo! da je Vlada odgovorna za visoku inflaciju, poručivši kako rast pojedinih cijena u Koprivnici ponajprije povezuju s odlukama gradske vlasti koju predvodi SDP.
Predsjednik Gradskog odbora HDZ-a Koprivnice Bernard Vukušić rekao je kako su dolaskom čelnika SDP-a i Možemo! u Koprivnicu, prema njegovim riječima, potvrđene teme o kojima HDZ upozorava kada je riječ o rastu lokalnih troškova za građane.
Kao primjere naveo je povećanje cijene parkiranja za 33 posto, odvoza komunalnog otpada za 30 posto te grobnih naknada za 35 posto, dodajući kako su pojedine stavke, prema njegovim riječima, porasle i do 140 posto. Osvrnuo se i na povećanje cijene vode i odvodnje nakon završetka projekta aglomeracije vrijednog oko 75 milijuna eura, ocijenivši da su građani očekivali niže, a ne više cijene usluga.
Predsjednik Županijskog odbora HDZ-a Koprivničko-križevačke županije Mario Vrbanić ustvrdio je da je zamjenik predsjednika SDP-a i gradonačelnik Koprivnice Mišel Jakšić odgovoran za rast lokalnih cijena te je ocijenio kako oporba, umjesto konkretnih prijedloga, organizira političke performanse.
Govoreći o stanju u županiji, Vrbanić je rekao da je nova županijska vlast preuzela proračun s viškom od 11 milijuna eura, dok je, prema njegovim riječima, naknadno bilo potrebno podići kredit od 5,5 milijuna eura, što je ocijenio primjerom lošeg upravljanja.
(VIDEO) BENČIĆ PONOVNO NA UDARU HDZ-a: Oglasio se glavni tajnik i iznio informacije koje otkrivaju mnogo toga
2
ZABRINJAVAJUĆA STATISTIKA ZA GRAĐANE HRVATSKE: “Za 100 eura gotovo ništa”, evo što pokazuju podaci
3
STIGLI REZULTATI: JE LI PLENKOVIĆ U PRAVU? “U Hrvatskoj se bolje živi otkako sam premijer”, pogledajte što pokazuju podaci
Saborski zastupnik HDZ-a Darko Sobota poručio je kako se ne slaže s kritikama koje se odnose na gospodarsko stanje u Hrvatskoj. Istaknuo je da Koprivničko-križevačka županija bilježi nisku stopu nezaposlenosti te dobre poslovne rezultate poduzetnika i obrtnika.
Osvrnuvši se na predsjednika SDP-a Sinišu Hajdaša Dončića, Sobota je izjavio da ga pamti kao “najlošijeg ministra u najlošijoj Vladi”, ustvrdivši da je bio protiv izgradnje Pelješkog mosta, da je zagovarao prometni koridor kroz Bosnu i Hercegovinu radi povezivanja juga Hrvatske te da je želio prodati hrvatske autoceste.
Kritizirao je i saborsku zastupnicu SDP-a Mirelu Ahmetović zbog, kako je rekao, protivljenja LNG terminalu, istaknuvši da se danas pokazala njegova važnost za energetsku sigurnost Hrvatske.
Na kraju je Sobota ustvrdio kako mu je “nepojmljivo” što se SDP priklonio političkoj opciji koju je opisao kao “gorljivog zagovornika Balkanske federacije, jedne države i jednog jezika”, dodavši kako smatra da takva politika ne bi trebala predstavljati Hrvatsku niti voditi državu.



