Na Trgu bana Josipa Jelačića ovih je dana bila razvijena velika hrvatska zastava koju su nosili okupljeni navijači. Jedan Zagrepčanin ispričao je kako je zbog neprijavljene zastave na javnoj površini u samo nekoliko dana dobio kaznu od čak 570 eura.
Objasnio je da ga je iznos kazne neugodno iznenadio, a na pitanje smatra li da je takva odluka opravdana, kratko je poručio:
“To meni nije normalno.”
Prema njegovim riječima, zastava je bila postavljena na Trgu bana Jelačića, no zbog promjene vremena navijači su se kasnije premjestili. Posebno ga je iznenadila brzina kojom je kazna stigla.
“Ja sam već u petak dobio. Znači u roku dva dana.”
Dodao je kako je isprva mislio da je riječ o običnom upozorenju bez većih posljedica.
“Ja sam se čudio. Ja sam mislio da se ja mogu očitovat. Ne, ništa, to je to.”
Tvrdi da je zastava bila njegovo privatno vlasništvo te da ju nije nosila organizirana navijačka skupina.
“To nije ona skupina nosila. To je nosilo mojih pet-šest ljudi. Ostalo su ljudi koji su bili u prolazu sad, padala je kiša, tu su se našli.”
Objasnio je i da su se okupili kako bi navijali za Hrvatsku te da je upravo to bio razlog okupljanja.
“Mi smo se veselili, normalno, to nam je bio cilj”, rekao je.
Na pitanje je li zastavu platio vlastitim novcem, odgovorio je potvrdno.
“Jesam, ja sam je platio.”
Upit o cijelom slučaju poslan je Policijskoj upravi zagrebačkoj, no iz policije su pojasnili da njihovi službenici nisu postupali u konkretnom slučaju.
“Obavještavamo Vas da policijski službenici I. policijske postaje Zagreb nisu postupali po navedenom. Možemo pretpostaviti da su u konkretnom slučaju eventualno postupali komunalni redari Sektora za komunalno i prometno redarstvo Grada Zagreba u čijoj je nadležnosti nadzor nad korištenjem površina javne namjene”, pojasnili su.



